Spominska obeležja pripovedujejo – strokovna ekskurzija

Tudi v letošnjem šolskem letu so sedmošolci sodelovali na literarnem natečaju »Spominska obeležja pripovedujejo – 2023/24«.

25. aprila 2024 je bila v Ljutomeru slavnostna podelitev ob zaključku literarnega natečaja, kjer so sodelujoči prejeli nagrade in zahvale za sodelovanje. Posebna nagrada za vse sodelujoče pa je bila strokovna ekskurzija.

17. maja 2024 smo se najprej odpravili proti Litiji. Ustavili smo se ob pomniku osamosvojitvene vojne,  kjer nas je pozdravil predstavnik veteranov Litije in na kratko predstavil njihove dejavnosti v času osamosvojitvene vojne za Slovenijo.

Pot smo nadaljevali proti Slivni pri Vačah (GEOSS), kjer smo prisostvovali  svečani prireditvi ob dnevu veteranov vojne za Slovenijo.

V popoldanskih urah pa smo se odpravili proti Zavrhu v Slovenskih goricah, ki je še posebej zanimiv z razglednega stolpa in zaradi spominske sobe, posvečene velikemu Slovencu, pesniku, intelektualcu in generalu Rudolfu Maistru. Ekskurzija je bila zanimiva in predvsem poučna.

Mentorica: Bernardka Jureš