Na Srednji šoli za gostinstvo in turizem Radenci  je pod vodstvom Turistične zveze Slovenije v četrtek, 10. 10. 2024, potekalo 15. regijsko tekmovanje v kuhanju za osnovnošolce Zlata kuhalnica 2024.

Letos so osnovnošolci tekmovali v pripravi tople predjedi funšterc, piščančje obare z žitnim vložkom in napitka na osnovi mešanic kavnih nadomestkov. Ob zaključku tekmovanja učenci jedi servirajo, pripravijo razstavno mizo ter jedi ob pogrinjku predstavijo ocenjevalni komisiji. Sodelovalo je 8 OŠ, zmagala pa je OŠ Tišina.

S temi jedmi so si učenke iz 8. razreda OŠ Tišina: Lija Kukec, Gaja Šinko, Lena Lapoša in Alja Györek prikuhale zlato priznanje in se tako uvrstile na državno tekmovanje, ki bo v sklopu Gostinsko turističnega zbora Slovenije potekalo 18. novembra v Laškem.

Na Zlati kuhalnici so učenke sodelovale že drugo leto, zato so priprave na samo tekmovanje potekale že bolj sproščeno kot lani, saj so vedele kaj jih čaka.

Na tekmovanje so se pripravljale skupaj z učiteljicami Anko Brinar, Nino Lovenjak in Liljano Raus.