Sprejem prvošolčkov v šolsko skupnost

V sredo, 4. oktobra 2023, smo v Šolsko skupnost učencev Osnovne šole Tišina sprejeli skupno 28 učencev, ki obiskujejo matično šolo in podružnično šolo v Gederovcih. Ta svečan dogodek so s kratkim kulturnim programom popestrili učenci od 1. do 5. razreda, ki so prvošolčke navdušili s petjem, plesom in igranjem. Kulturni program sta vodili Maruša Sečko in Urška Hari, predsednica in podpredsednica šolske skupnosti učencev. Prvošolčke sta prijazno nagovorila tudi ravnatelj Janko Durič in pomočnica ravnatelja Hema Hanc, ki je vsem prvošolcem podelila diplomo in darilce.

Urška Žižek, mentorica šolske skupnosti

Športni dan – pohod

V sredo, 4. 10. 2023, smo izvedli pohod za učence od 6. do 9. razreda. S tišinske ravnice smo se odpravili na bolj razgiban teren – na Goričko. Pot smo začeli v Korovcih, nadaljevali po učni gozdni poti Fuks graba in zaključili v Kraščih. V medsebojnem druženju in raziskovanju narave smo preživeli lep pohodniški dan.

Olena Gabor in Damjan Grah

Kamera: Izidor Zadravec, montaža: Gašper Gomboc
Tekmovanje za zlato kuhalnico

V četrtek, 5. oktobra 2023 je na Srednji šoli za gostinstvo in turizem v Radencih, potekalo že 14. regijsko tekmovanje za Zlato kuhalnico. Tekmovanje poteka pod okriljem Turistične zveze Slovenije. Na tekmovanju je sodelovalo devet osnovnih šol, ki so pri delu pokazale veliko spretnosti, medsebojnega sodelovanja in znanja na področju kulinarike. Med tekmovanjem pa so bili mladi kuharji in kuharice pod budnim očesom komisije, katera jih je spremljala in ocenjevala.

Letošnja predpisana receptura je bila: mineštra, pirine palačinke s skutno sadnim nadevom in napitek iz šipkovega čaja z dodatkom vrtnic.

Tekmovanja so se udeležile tudi učenke naše šole in s kuhanjem osvojile zlato priznanje. Kuhale so: Lija Kukec, Gaja Šinko, Lena Lapoša, Alja Györek in Klara Brunec. Spremljali pa sta jih učiteljici Anka Brinar in Nina Lovenjak, pri katerima so se učenke pripravljale na samo tekmovanje.

Mentorici: Anka Brinar in Nina Lovenjak