Predstavitev zanimivih izobraževalnih programov za nadaljnje šolanje in predstavitve uspešnih podjetij

Odločitev za nadaljevanje šolanja na srednji šoli je veliko lažja, če imaš dovolj ustreznih informacij o izobraževalnih programih srednjih šol in aktualnih kadrovskih potrebah regije. Tako lahko učenci izberejo pravi poklic, še zlasti, če gre za poklice, ki bodo v prihodnje iskani tudi s strani delodajalcev.

Tako je v torek, 17. septembra 2023, v šolski telovadnici za učence 7., 8. in 9. razreda potekala predstavitev zanimivih izobraževalnih programov za nadaljnje šolanje. Predstavljena je bila Srednja šola za gostinstvo in turizem Radenci, Srednja poklicna in tehniška šola Murska Sobota, Biotehniška šola Rakičan, Dvojezična srednja šola Lendava in Ekonomska šola Murska Sobota.

Predstavili sta se tudi dve uspešni podjetji: Pomgrad d. d. in Avto center Adndrejek d. o. o.

Predstavitev je potekala pod okriljem Pomurske gospodarske zbornice.

Svetovalni delavki Tadeja Recek in Urška Žižek