Sobotna šola za nadarjene učence na OŠ Puconci

V soboto, 21. oktobra 2023, se je skupina nadarjenih učencev udeležila Sobotne šole za nadarjene učence, ki je letos potekala na OŠ Puconci. Sodelovali so še učenci OŠ Cankova, OŠ Sveti Jurij, OŠ Grad, OŠ Kuzma.

Učenci so se zbrali ob 8.45 uri in po kratkem kulturnem programu je sledilo delo v različnih pestrih in zanimivih delavnicah. Učenci so tako lahko izbirali med naslednjimi delavnicami: Nemške in angleške delavnice s kamišibajem; Zgodovinsko-jezikovna delavnica: Stati inu obstati; Jaz sem novinar. Ustvarjam dobre novice; Kreiram igro s pomočjo računalnika; Gibalne minutke in odbojka; Kuharska ustvarjalna dogodivščina; Ko si prijateljstvo in čuječnost podata roke; Moja zelena oaza (ustvarjalna delavnica); Geografsko-likovna delavnica: Gor pa doj po Püjcovon varaši; Raziskovanje mešanja RGB barv z Micro:bit-om; Laserski rezalnik in gravirnik; Športna sobota.

Na koncu so se vse delavnice tudi na kratko predstavile.

Učenci so tako preživeli en malce drugačen sobotni dopoldan, se imeli lepo in se tudi marsikaj novega naučili. Sklenili smo, da se sigurno vidimo spet naslednje leto na Sobotni šoli za nadarjene učence na eni izmed sodelujočih osnovnih šol.

Tadeja Recek in Urška Žižek